Z ŻYCIA SZKOŁY

 

 

 Z ŻYCIA SZKOŁY Z ŻYCIA SZKOŁY AKTUALNOŚCI

 

 


zobacz foto w Galerii

Rok szkolny 2017/2018

 Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny! Spotkaliśmy się 4. 09 na apelu, podczas którego pani dyrektor Elżbieta Zakierska powitała grono pedagogiczne i uczniów życząc wszystkim owocnej pracy w przyjaznej atmosferze. Trzymajcie kciuki za nasze powodzenie i życzcie, abyśmy spokojnie płynęli przez ocean wiedzy w roku szkolnym 2017/18.

 

Sprzątanie Świata

Jak co roku ochoczo włączyliśmy się do akcji ,,Sprzątnie świata’’ dnia 15.09 wyruszyliśmy spod szkoły zaopatrzeni w rękawiczki i worki, żeby to, co zaśmieca środowisko znalazło się tam gdzie jego miejsce . Pogoda była wietrzna, ale nie przeszkodziła nam w realizacji celu. Dzięki uczniom naszego gimnazjum okolice Jankowic znowu są czystsze, a przyroda dziękuje bezmiarem zieloności.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w szkole 13.10 nie zabrakło życzeń i gratulacji oraz symbolicznych róż dla nauczycieli i pracowników szkoły.

 

Dzień Wszystkich Świętych

Dzień Wszystkich Świętych skłania do refleksji i zadumy, ale także wyzwala w nas poczucie jedności z tymi, którzy odeszli. Byliśmy w obowiązku posprzątać groby, które zostały zapominane, dlatego 30.10 wolontariusze z PCK wybrali się na na cmentarze w Łasinie, Szynwałdzie, Strzelcach i Świętem.

 

Żywa lekcja historii

Dnia 7.11 zawitali przedstawiciele z bractwa Kerin , ty razem opowiadali nam o czasach rycerzy i husarii. Żywa lekcja historii to niezwykła przygoda, w której nie tylko wiedza jest ważna, ale i także dobra zabawa, o czym przekonaliśmy się kolejny raz. Życzymy sobie takich lekcji częściej.

 

Dzień Niepodległości

Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczyliśmy w uroczysty apelu , a także wysłuchaliśmy koncertu muzyki polskiej w wykonaniu p. Leszka Boliboka. Dodatkowo delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodzie Święta Niepodległości w Łasinie. Po mszy świętej wszyscy wyruszyliśmy pod pomnik ,,Magdalenki’’ by złożyć kwiaty.  Atrakcją tego dnia był z całą pewnością bieg uliczny , w którym także reprezentowali nas gimnazjaliści.

 

Egzaminy próbne

W dniach 22-24. 11w ramach przygotowań do egzaminu gimnazjalnego napisaliśmy jego próbna wersje przeprowadzona przez wydawnictwo ,, Nowa Era’’. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki!

 

Festiwal Nauki

Dnia 28.11 odbył się coroczny Festiwal Nauki, który jest świetna okazją do sprawdzenia stanu swojej wiedzy i przekonania się o możliwościach różnych dyscyplin naukowych (chemia, fizyka, biologia, język niemiecki oraz wychowanie fizyczne). Jednocześnie łączy w sobie edukacje z dobrą zabawą i pokazuje, że nauka wbrew powszechnym sądom może być przyjemnością.

 

Światowy Dzień Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS przypada 1.12,. W naszej szkole z tej okazji odbyły się zajęcia profilaktyczne i prelekcje przed uczniami i gronem pedagogicznym. Atrakcja stały się też quizy, w których gimnazjaliści popisywali się swoja wiedzą o tej chorobie. Scenki dramowe odegrane przez młodzież miały charakter edukacyjny i w przystępny sposób uświadamiały nas o zagrożeniach wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań.

 

Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki . Ubrani w czerwone czapki braliśmy udział w różnych konkurencjach i zabawach, które wywołały uśmiech na naszych twarzach . Mogliśmy sprawdzić się w m.in. świątecznych kalamburach, i grze 5 sekund. Nie zabrakło oczywiście upominków, które wręczaliśmy sobie przy choince.

 

Przedstawienie ,, Skąpiec’’

Przedstawienie pt.: ,,Skąpiec’’ na motywach komedii Moliera wystąpili dla nas aktorzy z Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Spektakl porusza odwieczne zagadnienia  moralne i zadaje pytania uniwersalne także w XXI wieku.

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017

Jasełka szkolne

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dzień Edukacji Narodowej

Rocznica niepodległości

Teatr Młodego Widza w naszej szkole

 

 

 

 

 

 

HISTORIA

Rok szkolny 2015/2016

DRZWI OTWARTE W GIMNAZJUM NUMER 2
W JANKOWICACH

18 MARCA 2016r.   9.00 -11.00

 

PROGRAM SPOTKANIA

1.   Powitanie przybyłych gości przez panią dyrektor

2.   Prezentacja talentów szkolnych:

a. śpiew

b. opowiadanie dowcipów

3.   Krótka scenka kabaretowa (np. humor o szkole)

4.   Prezentacja multimedialna o szkole

5.   Zwiedzanie szkoły

6.   Konkurencje sportowe

 

 

 

 

 

OTRZĘSINY

Nikt nie jest prawdziwym gimnazjalistom bez przejścia koniecznych tortur…
W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował wspaniałą zabawę, która odbyła się 16 października. Nie była to zwykła zabawa, gdyż uczestniczyć w niej mogli tylko BOHATEROWIE FILMÓW ANIMOWANYCH I FANTASY!

Każdy z „bohaterów” chciał a nawet musiał: odgadnąć tytuł piosenek z filmów animowanych i fantasy, przejść przez Quiz Ważniaka, ułożyć tekst o tematyce MOJA SZKOŁA do melodii„ Jesteś Szalona”, „zrobić” z swojego kolegi Mumie, pomalować paznokci na czas swojemu koledze.

No i najważniejsze...Pasowanie!

Zostali uroczyście mianowani GIMNAZJALISTAMI NR 2
W JANKOWICACH przez panią dyrektor K. Panter.

C:\Documents and Settings\administrator.SBSMEN.000\Pulpit\9.jpg

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka samorząd uczniowski sprezentował wszystkim panom talony, które zwalniają
z odpowiedzi ustnej oraz odrobinę słodkości – w postaci lizaka!
J
Wszystkim chłopkom jeszcze raz życzymy spełnienia najskrytszych marzeń!


 

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

We wrześniu odbyły się wybory

Samorządu Uczniowskiego, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Głosowanie poprzedzone było kampanią wyborczą, podczas której uczniowie prezentowali się, przygotowując i wywieszając plakaty ze swoimi pomysłami i propozycjami, które chcieliby zrealizować
w tym roku szkolnym.

A oto wyniki naszego głosowania:

 

PRZEWODNICZĄCA - Sandra Matlińska
ZASTĘPCA
- Aleksandra Piotrowska
SEKRETARZ
- Milena Żmijewska

SEKCJA ORGANIZACYJNA :
- Cezary Konopacki
- Aleksandra Januszewska
- Mariusz Keński

SEKCJA PLASTYCZNA :
- Oliwia Nol
- Karolina Lewandowska
- Julia Turulska
- Izabela Brodzińska

SEKCJA REGULAMINOWA :     
- Robert Sikora
- Kamil Wysocki
- Mikołaj Gołębiowski

 

OPIEKUN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:
p. Dariusz Jakubowski

 

Rzecznik praw ucznia – Sandra Matlińska

 

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy, życzymy powodzenia, wielu pomysłów oraz

wytrwałości w pracy na rzecz naszej szkoły!

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Dnia 29 września odbyło się już drugie,
w historii naszej szkoły spotkanie integracyjne klas pierwszych.
Na spotkaniu było wiele konkurencji sportowych oraz smaczne kiełbaski
z ogniska!
J Pierwszaki, jak było?

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 18 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Każda klasa otrzymała rękawice gumowe
i worki. Podzieleni na cztery grupy udaliśmy się w stronę Szonowa, Świętego, Wydrzna i Huty Strzelce. Nasza szkoła dobrze wywiązała się z tego zadania. Świadczyło o tym dużo zapełnionych worków. Akcja przypomina, że należy dbać o czystość środowiska w którym mieszkamy.

POWIATOWE MISTRZOSTWA W BIEGACH CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

W piątek 2 października odbyły się powiatowe mistrzostwa w biegach, w których wzięli  udział nasi uczniowi: Oliwia Nol,
Waldemar Sypniewski oraz Marcin Fabiński, pod opieką p.Jakubowskiego.
Nasza reprezentantka uległa kontuzji… L
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! J

 

ZAWODY W PIŁKĘ  NOŻNĄ 

Jak co roku w naszej szkole odbyły się międzyklasowe zawody w piłkę nożną. Rywalizacja w rozgrywkach była bardzo zacięta. W finale spotkały się klasy trzecie. Sędzia podyktował rzuty karne, ostatecznie wygrała klasa IIIB. Gratulujemy! J

neoarule.gif (1971 bytes)
 

Rok szkolny 2014/2015


 6 marca 2015 odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej   na szczeblu gminy. Nasz uczeń Kamil Sikora zdobył II miejsce i zakwalifikował się  do etapu powiatowego, który odbędzie się 26 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.  Gratulujemy sukcesu i oczekujemy dobrego wyniku na konkursie powiatowym.

 

Mikołajki

Jak co roku 6-go grudnia obchodzimy święto, zwane Mikołajki. Nasza szkoła jak zwykle obchodziła ten dzień wyjątkowo. Każdy z nas, kto miał, chodził w czapce świętego Mikołaja, ponieważ to świetny znany symbol. Następnie po kilku lekcjach odbyły się SPORTOWE MIKOŁAJKI. Mikołajki zakończyły się bardzo przyjemnie i każdy z uczniów wracał do domu z uśmiechem na twarzy. Teraz zostało nam tylko odliczać do JASEŁEK ! J

glowna zdjecie.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Walki z AIDS

2 grudnia, w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji, uczniowie  szkolnego koła PCK  zorganizowali w szkole  krótką inscenizacje oraz przygotowali  prezentacje multimedialną, dotyczącą HIV i AIDS oraz quiz , podczas którego sprawdzaliśmy wiedzę uczniów naszej szkoły o drogach zakażenia wirusem HIV, danych statystycznych oraz przebiegu i leczeniu zespołu chorób o nazwie AIDS. Całość została podsumowana radami, które mogą uchronić ludzi przed tym niebezpieczeństwem. Wielu uczniów po tych słowach uświadomiło sobie ogrom i rangę tego problemu. Młodzież naszej szkoły dowiedziała się również, że czerwone kokardki są symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS. Dziewczyny z 2B: Sandra i Ola, przygotowały gazetkę ścienną, na której zawisł test, który mógł rozwiązać każdy uczeń naszej szkoły.

Przedstawienie z okazji roku Oskara Kolberga

27 listopada przyjechały do nas Szkoły Podstawowe, którym przybliżyliśmy wiedze
 o Oskarze Kolbergu  poprzez krótkie scenki gwarą mówione oraz muzykę ludową. Dodatkowo nasza szkoła odkryła nową wokalistkę Natalię Maksim.

Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 26 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!". Dnia 25.11.2014r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wielu uczniów do szkoły przyniosło swoje misie, a w zamian za to byli zwolnieni z odpowiedzi. Dodatkowo każda z klas musiała przygotować

Andrzejki

W środę 26 listopada odbyła się dyskoteka dla uczniów naszej szkoły. Oprócz tradycyjnych tańców uczniowie uczestniczyli w wesołych andrzejkowych wróżbach.

andrzejki.jpg

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się w środę 13 listopada 2014 roku w Sali. Uroczystość została przygotowana przez uczennice klasy 2B – Aleksandre Januszewską, Sandrę Matlińską oraz uczennice klasy 3B Weridiane Janta-Lipińską pod kierunkiem p. Justyny Jewgiejuk. Swój wkład miała też p. Barbara Wiśniewska, która przygotowała uczniów do zaśpiewania pieśni patriotycznych. Na apelu przypomniano ważne wydarzenia historyczne, recytowano wiersze patriotyczne. Patriotyczne pieśni i słowa wierszy przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości.

 

 

 

 

 

 

                                                                

 

 
 

firework.jpg (26511 bytes)